خانه > خبر جديد در مورد معلمان شركتي > نسخه ديگري از زحمات دوستان عزيزما،نامه اي كه براي من فرستاده رو اينجا قرار ميدم

نسخه ديگري از زحمات دوستان عزيزما،نامه اي كه براي من فرستاده رو اينجا قرار ميدم

نسخه ديگري از زحمات دوستان عزيزما،نامه اي كه براي من فرستاده رو اينجا قرار ميدم
به صورت موازي اين نامه رو هم اطلاع رساني مي كنيم
البته با توجه به مكاني كه نامه را مي فرستيد، بعضي از مطالب را عوض و يا حذف كنيد


بسمه تعالي

خداوندگارا! اي معناي بلند پرواز به قاموس جان! آميخته با درون ما، تنها رأي تو اورنگ است و شوق تو، آهنگ آرزو.


رياست محترم …………………….
سلامٌ عليكم
اين درددلي از زبان فرزندان هميشه در صحنه (26000 نيروي خريد خدمات آموزشي) مي باشد كه توسط آن، شما را با بخشي از رنجش خاطرمان آشنا مي كنيم و چشم اميد داريم با درايت هميشگي اتان در حل اين مشكلات ياريمان نمائيد.
مشكلاتي كه تاكنون هيچ گونه روزنه اي براي برطرف كردن ذره اي از آن از سوي وزير محترم آموزش و پرورش و مجلس شوراي اسلامي، طي مدت زمان بالغ بر چهار ماه، باز نشده است و تنها پاسخ شنيده شده از طرف آنها غير قانوني بودن ما در وزارت آموزش و پرورش مي باشد.
اخراج 26000 نيروي كارآمد به جاي تغيير قانون در جذب نيرو؟؟!!
1-     طبق بند 2 ماده 13 قانون مديريت خدمات كشوري، به مدت چهار سال در برخي استان ها و در سال 1388 در تهران و باقي استان ها و شهرستان ها، كسر نيروي آموزشي در نواحي آموزش و پرورش با حضور نيروهاي خريد خدمات آموزشي تأمين گرديد. مبني بر اينكه اين نيروها ضمن داشتن مدرك كارشناسي مرتبط ملزم به گذراندن دوره هاي ضمن خدمت و كسب صلاحيت كار (گزينش) مي باشند. در ضمن طبق برنامه پنجم تو سعه دولت بايد ساليانه بيست درصد فعاليت هاي خود را برون سپاري كند. حال اين سؤال مطرح مي شود كه:
آيا با تغيير وزير قانون نيز تغيير كرده؟؟!!
2-     بعد از ابلاغ بخشنامه از سوي وزارتخانه ي آموزش و پروش به نواحي مختلف نسبت به جذب نيروها با توجه به سنوات كاري در آموزش و پرورش و رشته ي تحصيلي مرتبط در مدارس مشغول به كار شده ايم. در حالي كه ما نيز نسبت به عنوان خريد خدمات آموزشي معترض بوديم تا جايي كه حقوق واريزي از طرف دولت به شركت يكسان بوده اما دريافتي ها در شهرستان هاي مختلف تفاوت چشمگيري داشت و نمي توانستيم حرف به جايي ببريم زيرا اميدمان به آقايان فرهيخته آموزش و پرورش بود كه متأسفانه آنها در مقابل متانت و بردباري ما، صورت مسئله را پاك كرده و ما را با عنوان غير قانوني بودن، اخراج كردند.
3-     بنابر دستور رياست محترم جمهور و مصوب هيئت دولت، در بخشنامه اي شركت هاي پيمانكاري منحل، و دستگاه هاي مربوطه مستقيماً با نيروهاي تحت پوشش شركت، قرارداد منعقد نمايند.تعدادي از دستگاه هاي دولتي به اين بخشنامه عمل كرده اند. متأسفانه بعضي از دستگاه ها مانند آموزش و پروش با ناديده گرفتن اين قانون، نيروهاي شركتي را اخراج نموده اند.
4-     با احتساب صد هزار فرصت استخدام در آموزش و پرورش، جناب آقاي وزير بدون در نظر گرفتن نيروهاي خريد خدمات آموزشي، 44000 نيروي جديد را از طريق آزمون وارد سيستم آموزشي كشور كرده كه مجدداً براي گزينش و ضمن خدمت آنها، زمان و هزينه هاي كلان صرف شده و خواهد شد. متأسفانه در حال حاضر از ذخيره هاي آزمون نيز در هفته هاي اخير براي كمبود نيرو استفاده شده است.
5-     بدون در نظر گرفتن سطح يادگيري و بازده آموزشي در جذب نيرو به جاي به كارگيري نيروي خريد خدمات آموزشي، از نيروي بازنشسته و 2 شيفت استفاده مي شود. با توجه به صحبت هاي آقاي ثروتي، عضو كميسيون برنامه و بودجه كه در مجلس اعلام كرده اند: «اين دو اقدام غير قانوني و بر خلاف قانون مديريت خدمات كشوري است». هم چنين: «وزارت آموزش و پرورش 3 سال قبل با درخواست از مجلس، 1200 ميليارد تومان براي بازنشستگي پيش از موعد معلمان دريافت كرد و به بازنشستگي آنها اقدام كرده است. امامتاسفانه دوباره از همين نيروهاي بازنشسته به جاي نيروهاي اخراج شده استفاده مي شود.»
بر خلاف نظر رياست محترم جمهور در جذب نيروي جوان و فعال؛ آيا شايسته است امر مهمي چون آموزش را به اضافه كار و تأمين معاش نيروهاي بازنشسته سپرد.
6-     با توجه به نتيجه مطلوب كسب شده (در اين مدت زمان كاري) در عنوان خريد خدمات آموزشي، تنها تقدير جناب آقاي حاجي بابايي از ما، توهين هاي بي شمارشان از بدو ورود تا كنون مي باشد. از جمله عناوين: اوباش خياباني، نظيف كار، ميوه و تره باري (به نوشته ي روزنامه ي بازاركار)، بي سواد، غير قانوني و …
با توجه به صحبت هاي ايشان به كررات، مبني بر اينكه «من شأن معلم را بالا مي برم»، در حاليكه اكثر اين نيروها از خانواده هاي فرهنگي مي باشند، آيا اين توهين ها را بايد وزير آموزش و پرورش به زبان بياورد؟! شما قضاوت كنيد.
7-     باوجود به هدر رفتن عمر و جواني و از دست دادن كار و موقعيت اجتماعي، دچار مشكلاتي چون از دست دادن حيثيت اجتماعي و هتك حرمت مقام والاي معلمي و ايجاد مشكلات روحي و رواني و خانوادگي گشته ايم. در حالي كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، آموزش و پرورش تنها ارگاني بوده كه نيرويي را اخراج نكرده، مگر اينكه فساد اخلاقي يا مالي داشته باشد.
8-   در پيگيري هاي ما از وزارت خانه و مجلس، تنها در دور تسلسل آنها قرار گرفته ايم؛ به طوري كه وزير مي گويند «نمايندگان اجازه به كارگيري شما را نمي دهند» و مجلس مي گويد «وزير شما را نمي خواهد» در همين راستا استيضاح وزير از طرف مجلس در اوايل مهر ماه از طريق رسانه ها اعلام گرديد. متأسفانه بعد از چند روز با صحبت هاي در گوشي آقاي وزير و اعمال قدرت ايشان در مجلس تحت عنوان اينكه: «من 14 سال در فراكسيون مجلس وزيري را استيضاح نكرده ام، بنابراين كسي نيز نمي تواند مرا استيضاح كند» استيضاح به مدت 3 ماه معلق شد.
9-     نمايندگان محترم مجلس طرح يك فوريتي را در تاريخ 16 شهريور سال89 به تصويب رساندند كه ماده ي 26 اين طرح مربوط به ما معلمان خريد خدمات است.اما با توجه به فوريت ‌،اين طرح بيش از 60روز است كه در حال بررسي در كمسيون مربوطه مي باشد و به صحن علنی برای رای گیری ارائه نشده است وضعيت ما در هاله اي از ابهام قرار دارد.
10- در بررسي هاي ما از آموزش و پرورش، نامه اي از آقاي عباسپور را مشاهده كرديم كه در اين نامه در مورد بي سواد بودن و اخراج نيروهاي خريد خدمات آموزشي صحبت شده بود. متأسفانه وزير محترم نيز بدون تحقيق درباره اين نيروها، به حرف برخي نمايندگان عمل كرده و دستور اخراج را صادر كردند.
11- قابل ذكر است كه تجمع هاي ما در وزارت خانه و مجلس، در حد اعتراض صنفي، از راه قانوني، براي صحبت با وزير و نمايندگان بوده و هيچ گونه زمينه ي سياسي نداشته و خدشه اي به نظام وارد نكرده است.
12-  شايد اين مطلب قضيه اخراج را پيچيده تر كند كه نيروهاي دفترداري طي 5 سال اخير با حكم خدماتي وارد آموزش و پرورش گشته اند و اكنون به صورت رسمي يا قراردادي مشغول به كار هستند و به آنها سمت معاونت اجرايي داده شده است.آيا آنها لايق تر از نيروهاي آموزشي براي ورود به مدارس هستند؟؟؟
13- لازم به ذكر است كه دیگر نیروهای آموزش و پرورش اعم از حق التدریسیها و نهضتیها هم با این شیوه جذب شدند و اکنون سر کار بوده و در لیست استخدام مي باشند، اخراج و بیکار نمودن معلمان خريد خدمات(شركتي) چه توجیهی می تواند داشته باشد؟
در نهايت، لطف و عنايت شما را نسبت به رفع مشكل خود، قبل از تشكيل جلسه بعدي مجلس خواهانيم.
برخي از شكايات استان ها پيوست مي باشد.
و من ا… توفيق
از طرف معلمان پايبند به نظام جمهوري اسلامي

استان تهران: سازمان از سال 87 در شهرستان هاي تهران در مقطع فني و حرفه اي و در سال 88 كل استان تهران از معلمان حق التدريس، نهضتي، نيروي آزاد و پيش دبستاني (با سابقه بالا) در مقطع ابتدايي جذب نيروي خريد خدمات آموزشي داشته كه براي مقطع ابتدايي از 110 تا 140 ساعت ضمن خدمت گذاشته شد. در مقطع ابتدايي به شهر تهران حقوق 318000 تومان و شهرستان هاي تهران 167000 تومان پرداخت مي گرديد.
شهرستان هاي تهران از جمله پاكدشت، نيروي آزاد مشاور از سال 84 با ابلاغ از مدرسه و حقوق دريافتي از آموزش و پرورش و برخي ديگر به صورت فوق برنامه با سابقه هاي بسيار بالا، را در مقطع ابتدايي به عنوان خريد خدمات آموزشي به كارگيري كرد.
استان اصفهان: از سال 82 با آزمون حق التدريس آزاد وارد سيستم شدند و كد پرسنلي داشتند. از سال 85 برخي رسمي گشته و سايرين با غير فعال شدن كد پرسنلي به عنوان نيروي شركتي در مقطع ابتدايي و در سال گذشته نيز به عنوان خريد خدمات آموزشي  به كارگرفته شدند. بالغ بر 1000 ساعت ضمن خدمت گذرانده اند.
استان مازندران: (چالوس) از سال 87 با عنوان خريد خدمات آموزشي با فرم امتيازبندي در مقطع ابتدايي، راهنمايي، متوسطه، فني حرفه اي و نيروي پرورشي، وارد آموزش و پرورش شدند.حقوق دريافتي آنها 120000 تومان بود.
(بابل) سال 86 به عنوان شركتي و سال 87 و 88 به عنوان خريد خدمات آموزشي در مقطع ابتدايي و … مشغول به كار شدند.
برخي به عنوان سرباز معلم به مدت 2 سال مشغول به كار بودند و حقوق دريافتي آنان 170000 تومان بوده است.
استان آذربايجان شرقي: از سال 85 به صورت خريد خدمات آموزشي در مقطع فني و حرفه اي و كار و دانش با مدرك كارشناسي به بالا با آزمون ورودي از طريق شركت وارد شدند. يك دوره 180 ساعته با هزينه ي خودشان (به عنوان بدو خدمت) گذراندند. 60 ساعت نيز به صورت مجزا ضمن خدمت داشته اند. هر سال ارزشيابي شده و پايان كار گرفته اند. حقوق دريافتي آنان 130000 تومان بود. امسال 17 روز مهر را سر كلاس رفته اند و سپس ايشان را بدون هيچ توضيحي اخراج كرده اند.
استان لرستان: در سال 88 در مقاطع ابتدايي، راهنمايي و متوسطه مشغول بوده اند.
استان كرمان: در سال88 در مقاطع ابتدايي، راهنمايي و متوسطه مشغول بوده اند. پسرها قبلاً با سابقه سرباز معلم وارد شدند. بعضي از آنها با عنوان عشايري خدمت مي كردند.
استان آذربا يجان غربي: سال 88 بصورت نيروي خريد خدمات اموزشي با حقوق 170تا 190هزار تومان در مقاطع ابتدايي و راهنمايي و هنرستان نيرو جذب كرد.
و استان گيلان و سمنان و زنجان و … كه متأسفانه اطلاع دقيقي نداريم و بايد وزير محترم آموزش و پرورش با آمار بهتري باخبر باشند.

Advertisements
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: